آموزش مانیکور ناخن

09124302505 همراه
آموزش مانیکور ناخن

آموزش مانیکور ساده در خانه با ساده ترین وسایل و به آسانی- کاشت ناخن آیتک

کاشت ناخن آیتک
کاشت ناخن آیتک

مانیکور در خانه یکی از روش های راحت و پرطرفدار در مانیکور است زیرا بیشتر افراد توانایی رفتن به آرایشگاه را ندارند.

آموزش مانیکور ناخن چیزی بیشتر از سوهان زدن ناخن و لاک زدن می باشد.

10 گام برای انجام مانیکور در خانه 


مراحل مانیکور ناخن در خانه گام به گام- کاشت ناخن آیتک

گام اول مانیکور ناخن - گردآوری ابزارهای لازم

  •  پاک کننده لاک ناخن

  •  پنبه

  •   بافر ناخن

  •   ناخن گیر و پوشر کوتیکول

  •  گیره کوتیکول و روغن کوتیکول

  •   مرطوب کننده دست

  •   لاک ناخن بیس

  •  لاک ناخن دلخواه

  •  برق ناخن 

گام دوم مانیکور ناخن - پاک کردن لاک ناخن 

ابتدا لاک ناخن هایتان را پاک کنید و از پاک کننده لاک ناخن غیر استونی و پد های پنبه ای خود استفاده کنید.

پاک کننده های لاک غیر استونی ناخن پوست اطراف ناخن هایتان را خشک نمی کنند. در صورتیکه بیشتر از یکبار در ماه از لاک پاک کن استفاده می کنید، بهتر است از نوع غیر استونی استفاده کنید.

گام سوم مانیکور ناخن - سوهان کشی ناخن

مرحله سوهان کشی در مانیکور ناخن - کاشت ناخن آیتک

برای اصلاح ناخن های خود از ناخن گیر استفاده کنید و از خیلی کوتاه کردن آن ها اجتناب کنید و سپس از سوهان ناخن برای فرم دهی استفاده کنید و اگر می خواهید آن را ساده نگه دارید، ناخن های مربعی شکل با لبه های گرد و یا ناخن های بیضی ساده بهترین انتخاب هستند.

هنگام سوهان کشی، از کشیدن سوهان با زور بیش از حد خودداری کنید و ازسوهان کشی خیلی کوتاه آنها اجتناب کنید و فقط خطوط و لبه های زبر را که در پشت ناخن به جا مانده اند را درست کنید و از یک بافر ناخن کمی ساینده برای تمیز کردن نوک ناخن خود استفاده کنید و با این حال، ناخن های خود را بیش از حد نرم نکنید چون در غیر این صورت لاک ناخن به ناخن های شما نمی چسبد.

گام چهارم مانیکور ناخن - خیساندن ناخن ها

خیس کردن کوتیکول به نرم کردن ناخن ها کمک می کند و سلول های مرده و کثیف را از بین می برند و از برس ناخن نرم برای تمیز کردن ناخن ها و پوست اطراف آن ها برای پاک کردن هر گونه اثر کثیفی استفاده کنید و فراموش نکنید که زیر ناخن هایتان را هم بکشید. این آرامش بخش ترین مرحله فرآیند مانیکور است.

گام پنجم مانیکور ناخن - استفاده از کرم کوتیکول و آماده سازی کوتیکول ها

ناخن های خود را پاک کنید و کمی کرم کوتیکول را روی ناخن های تان ماساژ دهید و سپس از یک پوشر کوتیکول استفاده کنید تا کوتیکول اطراف را به آرامی هل دهد و فشار زیادی اعمال نکنید چون ممکن است به ناخن های شما آسیب برساند و همچنین احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.
زمانی که کوتیکول ها تمیز شدند، کرم اضافی را از روی ناخن های خود پاک کنید و اگر از کرم کوتیکول استفاده نمی کنید، می توانید کمی از گیره کوتیکول برای تمیز کردن کوتیکول ناخن خود استفاده کنید. 

گام ششم مانیکور ناخن - استفاده از مرطوب کننده دست 

دستان خود را با مرطوب کننده دست ماساژ دهید و از کرم غلیظ و مغذی برای رطوبت رسانی قوی استفاده کنید، به خصوص روی انگشتان خود و اطراف ناخن های تان تمرکز کنید و اگر بخواهید حتی می توانید قبل از اعمال مرطوب کننده، دستان خود را در آب گرم به مدت 30 ثانیه بخیسانید. 

گام هفتم مانیکور ناخن - آماده سازی ناخن ها برای لاک زدن

در صورتی که مرطوب کننده زیادی روی ناخن هایتان وجود داشته باشد، لاک ناخن به ناخن های شما نمی چسبد. پس باید آن را پاک کنید و بنابراین یک تکه پنبه بردارید و یا یک پاک کننده لاک بردارید و ناخن هایتان را پاک کنید.

گام هشتم مانیکور ناخن - زدن یک لاک بیس نازک

زدن لاک بیس در مانیکور ناخن - کاشت ناخن آیتک

از لاک ناخن شفاف به عنوان یک پوشش پایه استفاده کنید و شما حتی می توانید از لاک ناخن سفید به عنوان یک پوشش پایه استفاده کنید تا رنگ لاک ناخن خود را برجسته تر کنید. این کار مانع از لکه دار شدن ناخن هایتان می شود. هم چنین یک پوشش پایه دیگر به لاک ناخن بیشتر کمک می کند. 

گام نهم مانیکور ناخن - استفاده از لاک رویی

هنگامی که پوشش پایه خشک شد، یک لایه نازک از لاک ناخن مورد علاقه خود را روی آن اعمال کنید. قبل از اعمال لاک ناخن، شیشه لاک را بین دو دستتان بچرخانید و از تکان دادن آن خودداری کنید زیرا این کار حباب های هوایی را در آن ایجاد خواهد کرد که به سختی می تواند به ناخن های شما بچسبد.

به صورت نوارهای عمودی لاک بزنید، از پایه ناخن به سمت نوک بروید و قبل از اعمال یک لایه دیگر، بگذارید که لایه قبلی خشک شود. 

گام دهم مانیکور ناخن - استفاده از برق ناخن

زمانی که لاک ناخن شما خشک شد، آن را با استفاده از لایه دیگری از برق ناخن به پایان برسانید.

این لایه، لاک ناخن را از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن محافظت می کند و علاوه بر این، اگر هر گونه طرحی را انجام داده باشید، این پوشش از آن محافظت خواهد کرد. 

برای اینکه مانیکور خود را تمام کنید، مرطوب کننده را روی دست ها و ناخن های خود بمالید و بدانید که مرطوب نگه داشتن آن ها برای سالم نگاه داشتن شان بسیار ضروری است. 

سخن پایانی

در این مقاله همه آنچه که برای مانیکور ناخن در خانه نیاز داشتید بیان شده است. 

به شما پیشنهاد می کنیم جهت اینکه بتوانید این مهارت را بهتر بیاموزید و فرا بگیرید از دوره های کاشت ناخن آیتک که بهترین خدمات را با قیمت های استثنایی و مناسب اراِئه می دهند، بهره مند شوید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید